یادگیری ادوبی کانکت در مرکز آموزش ایزی وبینار

نحوه ی ورود دانشجویان به نرم افزار ادوبی کانکت

تاریخ به روز رسانی : 1400/01/22 11:54:04 - تعداد بازدید 32767 مرتبه
نرم افزار ادوبی کانکت در نسخه های جدید خود، نسبت به نسخه های گذشته بهبود های مهمی را در خود گنجانید و از مهمترین این موارد می توان به عدم نیاز به Flash Player برای استفاده از کلاس های آنلاین در بستر این نرم افزار اشاره نمود. استفاده از ادوبی کانکت بسیار راحت است و برای آشنایی بیشتر شما، در مطلب این صفحه و سایر مقاله های آموزشی این وب سایت همراه با شما خواهیم بود. 
 
ثبت سفارش ادوب کانکت


ورود به ادوبی کانکت با نرم افزار یا مرورگر:

برای ورود به محیط نرم افزار ادوب کانکت دو راه وجود دارد:
1- استفاده از نرم افزار ادوبی کانکت:
نرم افزار Adobe Connect برای سیستم عامل های مختلف مانند Windows، Android, iOS, Linux, Mac نسخه های مخصوصی را ارائه نموده است که می توان با دانلود هر یک از آنها، از این نرم افزار بر روی سیستم عامل هایمان استفاده نماییم. از آنجایی که ما در کشورمان ایران معمولاً از سیستم عامل ویندوز استفاده می نماییم، توصیه می گردد تا حد امکان از این ابزار برای ورود و استفاده از ادوبی کانکت استفاده شود. برای دانلود نسخه مورد نظر خود می توانید از بخش دانلود ایزی وبینار و یا صفحه رسمی این محصول در وب سایت شرکت Adobe استفاده کنید. پس از نصب هر یک از این نرم افزارها، با اجرای آن اولین سئوالی که از شما پرسیده می شود آدرس URL کلاسی است که قصد ورود به آنرا دارید. آدرس کلاس را با فرمتی مشابه http://www.easywebinar.ir/class1 و یا هر آدرس دیگری که در اختیار شما قرار گرفته است وارد نموده و دکمه Continue را بفشارید. اگر آدرس وارد شده صحیح باشد، با فرم لاگین به نرم افزار مواجه خواهید شد.
 
آدرس کلاس در ادوبی کانکت

2- استفاده از مرورگر: برای ورود به نرم افزار ادوبی کانکت از طریق مرورگر کافی است تا آدرس کلاس یا همان URL که در اختیار شما قرار گرفته است را در یک مرورگر مانند Chrome یا Firefox وارد کرده و وارد صفحه مربوطه شوید. چنانچه آدرس وارد شده صحیح باشد، با فرم ورود به نرم افزار مواجه خواهید شد که در ادامه به توضیح این مورد خواهیم پرداخت. اگر ورود موفقی داشته باشید و از قبل هم نرم افزار ادوبی کانکت را روی کامپیوتر خود نصب کرده باشید، معمولاً در مرورگر پنجره ای به شکل زیر برای شما به نمایش در خواهد آمد که با کلیک بر روی دکمه Open Adobe Connect از مرورگر به نرم افزار هدایت خواهید شد. اگر هم یکی از دانشجویان کلاس هستید و قرار نیست در محیط نرم افزار ارائه و تدریسی داشته باشید، می توانید با همان مرورگر به استفاده از ادوبی کانکت بپردازید.
 
اجرای ادوبی کانکت در نرم افزار

انواع کاربران در نرم افزار ادوبی کانکت

حال که اولین مرحله را پشت سر گذاشته ایم، نوبت به لاگین کردن در نرم افزار رسیده است. برای این منظور نیاز است تا با مفاهیم دیگری نیز آشنا شویم. در نرم افزار ادوبی کانکت، کلیه کاربران را می توان به 3 دسته کلی طبقه بندی کرد:
  1. Host: این نوع از کاربر همان مدیر کلاس است و کسی است که تنظیمات سیستم و بالاترین سطح دسترسی ها در اختیار اوست.
  2. Presenter: مدرس یا ارائه دهنده کلاس است و ابزارهای کافی برای به اشتراک گذاری تصویر، صدا و فایل ها را در اختیار خواهد داشت.
  3. Participants: این گروه همان فراگیران یا دانشجویان کلاس هستند. در این دسته، کاربران صرفاً امکان استفاده از منابع به اشتراک گذاشته شده را خواهند داشت مگر اینکه توسط مدیر یا مدرس کلاس دسترسی بالاتری به آنها داده شود.

برای ورود به نرم افزار Adobe Connect، هر یک از کاربران فوق معمولاً دارای یک نام کاربری و رمز عبور مشخص می باشند. بنابراین اگر به شما نیز چنین اطلاعاتی داده شده است، می باید در زمان ورود به نرم افزار از بخش Registered Users استفاده کرده و نام کاربری و رمز عبور خود را وارد نمایید. اما مدل دیگری نیز برای ورود به کلاس به عنوان یک دانشجو وجود دارد و آن هم ورود به عنوان میهمان (Guest) است. همانگونه که از اسم این نوع کاربر مشخص است، نام کاربری و رمز عبوری برای این افراد در نظر گرفته نشده است و به همین دلیل، صرفاً با ورود یک نام این افراد قادر به ورود به محیط نرم افزار خواهند بود. البته معمولاً ورود نهایی زمانی صورت می پذیرد که مدرس یا مدیر کلاس به این افراد اجازه ورود به کلاس را ارائه نمایند.
با وارد کردن نام کاربری و کلمه عبور یا نام میهمان، تنها کافی است تا دکمه Enter Room را کلیک کنید. 
لاگین در ادوبی کانکت
 
از اینکه در این مقاله با ما همراه بودید از شما سپاسگذاریم و امیدواریم توانسته باشیم مطالب مفیدی را در اختیار شما قرار دهیم. از شما دعوت می نماییم تا سایر مقاله های آموزشی ایزی وبینار را نیز مطالعه نمایید.

استفاده از مطالب این صفحه در هر جای دیگری تنها با ذکر نام ایزی وبینار و ارجاع به این صفحه مجاز خواهد بود
کپی کردن لینک مقاله
https://www.easywebinar.ir/learning-center/3/

بازگشت به آرشیو مطالب

خدمات پشتیبانی ایزی وبینار و پاسخگویی به سئوالات صرفاً به مشتریان و خریداران سرویس های این وب سایت ارائه می گردند.